AJANKOHTAISTA

KAUDEN 2021-2022 P√Ą√ĄTT√ĄJ√ĄISI√Ą VIETETTIIN PIHLAJALINNA AREENALLA TIISTAINA 10.5.2022.

Tilaisuudessa palkittiin kaikki kauteen osallistuneet kausipalkinnolla, sekä tsempparipelaajia kustakin joukkueesta. Lisäksi seurapalkinnoilla muistettiin sekä toimihenkilöitä että pelaajia:
Vuoden toimihenkilö: KATJA KELLARI
Vuoden valmentaja: JANNE J√ĄRVINEN
Vuoden juniori: ANNI-IDA AALTO & AATU HOKKANEN
Vuoden joukkuepelaaja: ANTON KOLHI
Vuoden juniorimaalivahti: ALEKSI KAURANEN
Vuoden taistelija: KIMI AALTO
Edustus: Tatu Puolitaival, Joni Ruohomäki, Jani Leinonen
U19: Joel Rajaniemi, Juho Järvenpää, Eero Aliranta
U14: Viljo Soikka, Eemil Mäkinen, Oskari Katajamäki
U14 tytöt: Emmi Kivikoski, Saara Kellari, Ida Heimo
U13: Roni Salmi, Linda Järvinen, Aleksi Kauranen
U12: Petro Havinen, Aku Heinänen, Samuel Eskola
U11: Samu Pihlainen, Jamiel Lommi, Roni Lehtonen
U10: Sofia Vähä-Pietilä, Veeti Mäkelä, Milo Salmi
U9: Milla Nyykooli, Teo Saarinen, Lucas Hurme
______________________________________________________________________

KPK:n U10 tyt√∂t osallistuivat Suomen suurimpaan tytt√∂kiekkoturnaukseen 23.-24.4.2022 Kuopiossa. Kolmeen voittoon ja yhteen  tasapeliin tytt√∂j√§ valmensivat KPK:n omat kasvatit Anni-Ida Aalto, Viivi Salmi ja Aada Kellari.


__________________________________________________________________     

                                                         

Tekstiruutu: Tekstiruutu:  _________________________________________________________________

P√Ą√ĄTT√ĄJ√ĄISISS√Ą AREENALLA TO  9.5.-19 PALKITUT:

Vuoden valmentaja: Juuso Suoranta

Vuoden toimihenkilö: Janne Mäkinen

Vuoden tyttöjuniori: Ronja Mäkinen

Vuoden juniori MV: Pyry Suoranta

Edustus: Niko Karttila, Atro Leppänen, Joni Ruohomäki

Akatemia: Toni Kinnunen, Tino Takala, Ilmari Manninen

B: Tatu Puolitaival, Valtteri Vana, Joonas Kuokkanen

C2: Tatu Uunonen, Eemeli Manni, Luukas Kiiltomäki

D1: Toivo Kyckling, Anni-Ida Aalto, Emilia Järvinen

D2: Eero Aliranta, Aada Kellari, Anton Niemelä

E1: Jalmari Melanen, Onni Kohvakka, Lukas Salmi

E2: Sofia Syversen, Yusuf Ibrahim Mohammed, Eemil Mäkinen

F1: Noel Salmi, Elmeri Lehtinen, Jerry Mäkinen

F2: Leevi Petsalo, Petro Havinen, Helmi Huhtinen

******************************************************************************************************************'

Kauden 2017-2018 päättäjäisissä palkinnot jakoivat KPK-kasvatit Samuli Tervo (Mestis- Mestari 2017-2018 KeuPassa) ja Nooa Innanmaa (B2 SM -hopeaa Tapparassa 2017-2018)


Kauden 2017-2018 päättäjäisissä 8.5.2018

palkittiin kaikki kausipalkinnoilla sekä lisäksi Tsemppari-palkinnoilla seuraavat pelaajat:

Edustus:  Tino Takala, Eetu Hyttinen ja Matias Huhtala

B2: Tatu Puolitaival, Tomi Viiki ja Valtteri Vana

D1: Aatu Hokkanen, Santeri Laukka ja Nikolas Suihkonen

D2: Rasmus Nurminen, Toivo Kyckling ja Kimi Aaltonen

E1: Ilona Järvinen, Reko Palander ja Aaron Lamminpää

E2: Leevi Vuorenmaa, Pyry Haapoja ja Viivi Salmi

F1: Sofia Syversen, Ville Porevesi ja Eino Schäfer

F2: Jerry Mäkinen, Roni Salmi ja Kasperi Melanen

Vuoden tyttöpelaaja: Jessica Syversen

Vuoden valmentaja: Petri Mäkinen

Vuoden taustahenkilö: Sami Päivärinta

- * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * -* -


Kauden 2016-2017 p√§√§tt√§j√§isiss√§ palkittiin seuraavat 
pelaajat ja toimihenkilöt:

Tyttökiekon kiertopalkinto: Emilia Järvinen

Vuoden valmentaja: Sami Laukka
Vuoden toimihenkilö: Anne Innanmaa
LKK/G2/G1: kaikille mitalit!
F2: Linda Järvinen, Valtteri Kuusi, Nooa Suihkonen
F1: Onni Kohvakka, Ronja Mäkinen, Eero Harju
E2: Anna-Lucia Liikanen, Eelis Hyytinen, Kaapo Rönkkä
E1: Rasmus Nurminen, Jessica Syversen, Valtteri Lehtonen
D2: Pietari Lamminpää, Valtteri Porevesi, Valtteri Luttinen
B: Nooa Innanmaa, Niko Kivinen, Eetu Hyttinen
Akatemia: Aleksi Kangas, Jussi Lahtinen, Atte Anttila
Edustus: Nooa Innanmaa, Kasper Sarja, Atro Leppänen
"Ollin erikoispalkinnot": Ahkera naistoimikunta; Hanna Aliranta, P√§ivi Hyttinen, Tiina Luttinen, Anne Innanmaa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -




Päättäjäiset 10.5.2016

Kauden päättäjäiset ja siellä palkitut

Edustus: Tomi Järviö, Samuli Heinonen, Aku Hyvärinen
Akatemia: Petri Mäkinen, Atte Anttila, Joonas Heinonen
B2: Aaro-Jussi Hyödynmaa, Tino Takala, Vernon Helander
C2: Kristian Varjela, Saara Kellari, Miko Mäkinen
D2: Jimi Jokinen, Niko Haavisto, Jasper Kauranen
E1: Eevertti Jääskeläinen, Valtteri Luttinen, Valtteri Porevesi
E2: Eero Aliranta, Oliver Turunen, Nikolas Suihkonen
F1: Ville Heinänen, Aaron Lamminpää, Veeti Vähäsalo
F2: Jalmari Melanen, Lukas Salmi, Onni Kohvakka
Tyttökiekon palkinto: Saara Kellari

Vuoden taustahenkil√∂: B2 joukkueen huolto: Juha Luttinen
 
Vuoden valmentaja: B2 joukkueen valmennus = Pauli Keskinen, Heikki Sarja
‚Äč, Timo Hyttinen

Kiitos kaudesta kaikille mukana olleille, hyvää kesää!








TAPAHTUMIA

KAUDEN 2019-2020 PALKITUT:

Edustus: Haavisto Niko, Keskinen Kalle, Ruohomäki Joni, Sarja Kasper
Akatemia: Kangas Aleksi, Kellari Antti, Päivärinta Tuure
B: Jokinen Jimi, Kaartinen Olli, Vana Valtteri
C1: Hokkanen Aatu, Porevesi Valtteri, Turunen Oliver
C2: Aalto Anni-Ida, Anttila tuukka, Harttunen Tobias
D1: Suihkonen Nikolas, Suoranta Pyry, Vuorenmaa Leevi
D2: Heinänen Ville, Leppänen Perttu, Tosun Rukan
E1: Helander Miro, Kuusi Valtteri, Lehtinen Nuppu
E2: Juselius Cristian, Kolhi Anton, Pystylä Veeti
F1: Hokkanen Ville, Palom√§ki Lenni, √Ąij√∂ Peetu
Vuoden tyttöjuniori: Kellari Aada
Vuoden juniori-MV: Kauppinen Aada
Vuoden valmentaja: Salmi Hannu
Vuoden toimihenkilö: Hokkanen Kari
Seuran erityiskiitos MV-valmennuksesta pienimmille junioreille: Helander Vernon, Soinio Jose



NIMITYSUUTISIA:
Valmennuspäälikkönä aloittaa Tanja Mäkelä. Tanja aloittaa pestinsä elokuussa, muttaon jo vahvasti mukana tulevan kauden suunnittelussa, sekä kesäharjoittelun käynnistämisessä.
Tanjalla on vahva ja vankka kokemus j√§√§kiekosta pelaajana sek√§ valmennuspuolelta, ollut mukana J√§√§kiekkoliiton projekteissa ja omaa kokonaisvaltaisen tiedon ja taidon pelaajien kehitt√§misest√§. Pitk√§ kokemus nuorisoty√∂ntekij√§n√§  sek√§ lasten ja nuorten monipuolisen liikunnan parissa takaa my√∂s sen, ett√§ h√§nell√§ on taito toimia lasten ja nuorten kanssa.

________________________________________________________


_______________________________________________________________

Toimintakeskus Satakielen ja Miinanhelmen p√§iv√§kodin v√§ki vieraili Pihlajalinna Areenalla ke 12.2. 

Iloisia ilmeitä jäällä ja kaukalon reunoilla :-)


TAITOLUISTELUTAPAHTUMA

Sunnuntaina 17.4. Jääareenalla Taitoluisteluesitys sekä -ohjaus, luistimet mukaan!

Klo. 15.30 - 17.00 Taitoluistelunäytös ja sen jälkeen 17.15-18.15 kaikille avoin taitoluisteluohjaus, joten luistimet mukaan ja pääset itsekkin nauttimaan taitoluistelun saloista!

Sopimus

Koillis-Pirkan Kiekko Ry on allekirjoittanut Teemu Rongon kanssa managerointisopimuksen koskien KPK-Edustusjoukkuetta kaudella 2016-2017. 

SP 9.2.2016

Naisten pelivuoro, P√ĄIVITYS 17.3.!

KPK naiset - STS ma 21.3. klo. 20.00

Ilmoittaudu mukaan viestillä/Watsapilla 0400-705153 Anne

Erotuomarikurssi, Virrat

Tervehdys,

 Virroilla j√§√§hallilla pidet√§√§n erotuomarien PK2-kurssi su 24.1.2016 klo 10 -16. 

Allekirjoittaneelle ilmoittautumiset!

Terveisin,

 Sanna Vil√©n

044 715 1270

sanna.vilen@virrat.fi

Koillis-Pirkan Kiekko 1.12.2015